wms nakanapa - Dbaj o skórę latemMenu
Remonty mieszkań, domów i lokali

styczeń 05, 2017

Remonty mieszkań, domów i lokali

Wymarzony remont może stać się rzeczywistością, ponieważ firmy budowlane, które działają na rynku ob...

Moda na legginsy trwa

październik 27, 2016

Moda na legginsy trwa

Pasują do wszystkiego i są wygodne! Można je założyć idąc na siłownię lub jako wygodny ciuch na co d...

Włoscy producenci tkanin mają poważanie na świecie

październik 01, 2016

Włoscy producenci tkanin mają poważanie na świecie

W Polsce podobnie jak w wielu innych krajach import jest jednym z priorytetowych form gospodarki. Wi...

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 3293

Dbaj o skórę latem

Większość społeczeństwa stwierdza fakt, iż chętnie używa kąpieli słonecznych. Niestety, bardzo niewielki procent poświęca uwagę, oraz pieniądze na to, aby opalać się bezpiecznie. Mówiąc o mądrym podejściu do plażowania mamy na względzie nie tylko odpowiednie godziny w ciągu dnia, w których specjaliści zalecają, by korzystać ze słońca, ale także kosmetyki do opalania, które chronią naszą skórę przed poparzeniami i szeregiem innych chorób.

Tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego sklepy zaopatrują się w bardzo duże ilości różnych balsamów, olejków, pianek itp., jakie powinniśmy stosować przed wystawieniem swojego ciała na słońce. Z racji tego, iż tylko niektórzy zdają sobie sprawę z zagrożeń są tacy, co wybierają kosmetyki zgodne ze swoim fototypem skóry, oraz Ci, którzy w ogóle nie używają kosmetyków do opalania lub stosują nie takie jak powinni. Otóż od lat nagłaśniane jest, iż kąpiele słoneczne są przyjemne, a nawet zdrowe jeśli podchodzimy do nich z dużą powagą. Po pierwsze musimy przestrzegać tego, aby nie opalać się w samo południe, gdzie promienie słoneczne najbardziej szkodzą naszej skórze, a także zaopatrzyć się w kosmetyk z odpowiednim faktorem. Co to oznacza? Na każdym dobrym kosmetyku do opalania zauważamy specyficzny numer. Jest to skala ochrony skóry, którą powinniśmy się sugerować. Osoby o jasnej karnacji, opalające się na kolor czerwony koniecznie muszą nabyć balsam do opalania o w miarę najwyższym faktorze. Z kolei Ci z ciemną karnacją mogą pozwolić sobie na mniejszy faktor, czyli niższą skalę w oznaczeniu cyfrowym. Co prawda owe kosmetyki nie mają na celu przyspieszać opalenizny, ale powodują, iż opalamy się na ładny bursztynowy kolor w normalnym czasie chroniąc przy tym swoją skórę.

Nie powinniśmy zapominać również o dzieciach, jakie zamierzamy zabrać ze sobą na plażę. Z bardzo dużego wyboru kosmetyków do opalania dla dzieci możemy kupić ten, który okazuje się idealny dla naszego dziecka. W celu upewnienia się możemy odwiedzić przed sezonem letnim dermatologa lub ze zrozumieniem czytać etykiety na opakowaniu. Dobrymi doradcami w dzisiejszych czasach okazują się być ekspedientki, ponieważ właściciele sklepów coraz częściej na owe stanowiska zatrudniają osoby znające się na kosmetologii, oraz składnikach, które poszczególne kosmetyki zawierają.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę
Artykuły sponsorowane 

ZielonyDziennik.pl                Zd24.pl News       NaszaPolska.eu       PrzyjaznaWarszawa.pl