Małopolska jest pełna atrakcji, które przyciągają setki tysięcy turystów każdego roku. Można do nich zaliczyć niewątpliwi liczne zabytki, przepiękne szlaki górskie, ale w ostatnim czasie jedna z atrakcji przebija wszystkie przyciągając prawdziwe tłumy turystów z całego kraju. To miejsce w niewielkiej miejscowości położonej pomiędzy Andrychowem, a Wadowicami w Zatorze.

Energetyczne miejsce.

Zator znany jest w całej Polsce głównie dzięki parkom rozrywki. Jednak dopiero powstanie Energylandi sprawiło, że do tego małego miasteczka zwaliły się prawdziwe tłumy. Ten parko rozrywki jest to nowa atrakcja w Małopolsce. Powstał przed nieco więcej niż dwoma laty ? w 2014 roku i na 26 ha powierzchni proponuje co najmniej 80 przeróżnych możliwości doskonałej zabawy dla dzieci i dorosłych. Piszę przeszło, gdyż liczba atrakcji się zwiększa, zarządzający stają na głowie, by park stał się nie tylko największą atrakcją w Polsce, ale również w tej części Europy.

Dla każdego coś miłego.

Park rozrywki Energylandia jest podzielony na cztery strefy: bajkolandię, część familijną, ekstremalną, a także Park Wodnej Rozrywki. Można więc powiedzieć, ze dla każdego coś miłego. W Bajkolandii najmłodsze pociechy mogą się przenieść w świat fantazji. Mogą skorzystać z wielu atrakcji, w tym z klasycznej karuzeli wiedeńskiej ?SIssi?, czy też pobawić się w strażaka na doskonałej karuzeli Pompuś, która jest wyposażona w pompy wodne, by dzieci mogły samodzielnie ?ugasić? ogień świetnie imitowany przez światełka. Doskonała zabawa na każdym kroku. Dziecko na pewno nie będzie się nudzić, a wręcz przeciwnie wielu rodziców i opiekunów będzie miało problem z wyjściem z tej bajkowej krainy. Kolejną strefą atrakcji jest strefa familijna. Tu rodzice mogą się przyłączyć do swoich pociech i ponownie stać się małymi dziećmi. Podobnie jak w Bajkolandii, do dyspozycji park oddał wiele atrakcji. Nie sposób wszystkich wymienić i z wszystkich skorzystać w ciągu jednego dnia. Do najbardziej popularnych należą wodne zjeżdżalnie, roller coastery w tym Dragon Roller Coaster, z którego mogą korzystać nawet dzieci wieku lat 4. Dla żądnych mocnych wrażeń można polecić dom strachów Monster Attack. Dla młodzieży oraz dorosłych, którzy pragną poczuć zastrzyk adrenaliny przeznaczona jest strefa ekstremalna. Może dziwić, że wystrój tej strefy jest zaczerpnięty chyba z dość brutalnego filmu Apocalyptyco, ale zamierzeniem twórców jest chyba stworzenie miasta starożytnych Azteków. To miejsce szczególnie oblegane. Pośród atrakcji przeznaczonych dla szukających dreszczyku grozy, można polecić wahadło Aztec Swing, czy też ławę obrotową Apocalypto. Jednak myli się ten, kto uważa, że to najbardziej mrożące krew w żyłach atrakcje. Dla najbardziej odważnych czeka między innymi Tsunami Trooper ? wieża zrzutów, której 40 metrów wysokości robią wrażenie. Nie można również pominąć poruszającego się z prędkością przekraczającego 100km/h ramienia o wiele mówiącej nazwie Space Booster Armagedon. Na koniec dla szukających nieco innej rozrywki park przygotował wodną strefę, gdzie znajdują się podgrzewane baseny o głębokości od 40cm, do 120 cm.

Również coś dla ciała

Korzystając z uciech w parku rozrywki Energylandia nie można zapominać o dopieszczeniu ciała. Właściciel parku zadbał o to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie również w tej kwestii. Urządzono tu wiele stref gastronomicznych, które podzielono tematycznie. Można tu skorzystać od małych stoisk z fastfoodem do doskonałych profesjonalnych restauracji, a także licznych kawiarni, gdzie można dostarczyć sobie również trochę więcej słodkości.

Energylandia to doskonałe miejsce na zabawę dla całej rodziny. Nie można powiedzieć, że jest to tania rozrywka, szczególnie jeśli do parku udaje się rodzina czteroosobowa, jednak tu można skorzystać z wielu obniżek czy okresowych rabatów, dzięki którym wyprawa do Energylandii nie będzie zbytnio szarpać budżetu rodzinnego.