Jak cię widzą, tak cię piszą. To stara prawda, która również, a może przede wszystkim w naszych czasach znajduje swoje zastosowanie. Nie da się ukryć, że na to jak cię postrzegają ma wpływ nie tylko sama sylwetka, ale również to co się na sobie nosi. Nikogo chyba nie dziwi, że to co się nosi może poprawić nasz wygląd lub też zadziałać zupełnie odmiennie. Aby zamiast szkód ubranie przyniosło same korzyści trzeba mieć świadomość swojej sylwetki, by dobrać odpowiednie fasony oraz kolory dla podkreślenia urody i zakrycia niedoskonałości, która każda posiada.

Wiosna ? cieplejszy wieje wiatr.

Okres wiosenno-letni, to czas kiedy z szaf oraz zakamarków wydobywa się wszelkiego rodzaju sukienki, spódnice i inne lżejsze ubrania. Znikają w szafach ciężkie płaszcze, które zamiast prezentować i podkreślać urodę zakrywały to i owo. Spódnica, sukienka to element typowo kobiecej garderoby. Jednak nie każda kobieta lubi założyć na siebie te rzeczy, gdyż uważa, że jej sylwetka na to nie pozwala. Nie jest to do końca prawda. Każda kobieta może założyć sukienkę i wyglądać w niej szałowo. Kwestią jest jej długość, fason oraz kolor. Każda kobieta chyba ma wiedzę, że w modzie można wyróżnić trzy podstawowe długości sukienek oraz spódnic ? mini ? czyli krótkie, midi ? sięgające do kolan i nieco poniżej, a także najdłuższe sukienki oraz spódnice maxi. Jak je dobrać by podkreślały urodę? To nie jest zbyt trudne, jednak wymaga troszeczkę uwagi.

Rozmiar mini ? pociąga ale?

Najbardziej zwracająca na siebie uwagę jest odzież w rozmiarze mini. Jak określają ją zarówno kobiety jak i faceci ? to sukienki oraz spódnice, które mogą rozpalić zmysły. Niestety nie dla moda ta nie nadaje się dla każdej kobiety, jak i nie na każdą okazję można ją założyć. Kreatorzy mody, a także specjaliści od spraw odpowiedniego ubrania, uważają że jest to odzież, która powinna trafić głównie dla kobiet, które mogą się pochwalić odpowiednimi nogami, oraz szczupłą (a nie chudą) sylwetką.

Midi ? umiar jest doskonały.

Jest to garderoba, która uważana jest za bezpieczną. Jej długość poniżej kolana ? prawie do pół łydki z jednej strony zasłania większość nogi, ale z drugiej strony coś pokazuje, obiecując co nieco. Jednak jest to długość, która zamiast podkreślenia urody oraz zaprezentowania nóg, skraca je niemiłosiernie. Decydując się na spódnicę, czy sukienkę typu midi, warto zadbać o dobranie odpowiednich butów oraz dodatków. Szczególnie w przypadku, kiedy nie posiada się nadmiaru centymetrów warto ubrać buty na wysokich obcasach.

Maxi moda też może być sexi.

Sukienki oraz spódnice maxi, mają wzięcie w kilku przypadkach. Doskonale się sprawdza, kiedy na dworze temperatura spadnie poniżej określonego poziomu, ale nie tylko. Takie spódnice, zwiewne i szerokie doskonale wyglądają na wysokich oraz szczupłych kobietach. Niesamowicie się prezentują w komplecie z wysokimi butami (mogą być kowbojki z płaskim obcasem). Nie znaczy to jednak, że niższe kobiety nie będą się dobrze czuły i jeszcze lepiej wyglądały w takich sukienkach, czy spódnicach. Warto jednak w tym wypadku założyć buty na wysokich obcasach.