Dom, przyjazny, spokojny, ostoja dla i bezpeiczna przystań dla każdego z nas. Ten dom w ostatnich kilku dekadach zmienił się i to diametralnie. Nie chodzi o bryłę budynku, jego wystrój, bo to się zmienia z każdą modą, ale coś co może sprawić, że mieszkanie będzie bardziej przyjazne, a mieszkańcom żyło się łatwiej i przyjemniej. Można powiedzieć, ze nowe technologiew wdarły się szurmem do naszych domów i mieszkań. Jedne są przydatne w życiu codziennym inne z kolei mają tak naprawdę dać torchę przyjemności tak naprawdę, mimo tego, że nowe technologie są krótko do naszej dyspozycji, tak naprawdę bez niektórych trudno obecnie już nam sobie wyobrazić funkjonowanie.

Ciepła woda za darmo?

Koszt ciepłej wody w domu może nadszarpnąć niejeden budżet domowy. Tradycyjnei ciepła woda ogrzewana jest w piecach gazowych, węglowych lub za pomocą odpowiednich. Przy obecnych cenach węgla, gazu warto się zastanowić, czy nie zamontować urządzeń, które bedą dawać ciepłą wodę za zupełną darmochę? System pozyskiwania ciepłej wody przy wykorzystaniu promieni słonecznych dla wielu naszcyh rodaków jeszcze nie tak dawno była mrzonka. Uważano, że nasłonecznienie na naszej szerokości geograficznej nie jest wystarczające, aby ogrzać wodę użytkową. Szybko jednak okazalo się, że również w naszym kraju słoneczko może odpowiednio dogrzać wodę, by nawet w krótsze dni otrzymać wodę o temperaturze przeszło 50 stopni w ziornikach o pojemności ok. 300l. Zarówno na budynkach użyteczności publicznej jak i domach prywatnych pojawiły się chrakterystyczne panele słoneczne, a ich koszt szybko się zwracał.

Bez kabelków.

Kto panięta jeszcze czasy sprzed końca ubiegłego stulecia, kiedy w niektórych domach znajdowały się telefony stacjonarne. To były domy prawdziwych szczęśliwców, gdyż tylko nieliczni mogli posiadać przyłącza telefoniczne. Koniec czasów komunistycznych sprawił, że telefony stały się dostępne dla każdego. Jednak w tym czasie telefonii przewodowej wyrastał kokurent, który zmienił obraz dostępności do telefonów ? telefonia komórkowa. Pojawiła się w naszym kraju pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia, ale szybko zawładnęła sercami wszystkich użytkowników. Telefony komórkowe stały się wszecobecne. Ich największą zaletą jest to, że można go używać praktycznie wszędzie. Kazdy docenia fakt, że w każdej chwili może zadzwonić, jak i można do niego zadzwonić. Wraz z rozwojem samej telefonii komórkowej zmieniały się również same aparaty. Pierwotnie proste mające służyć nawiązywaniu połączeń oraz wysłaniu wiadomości tekstowych, wkrótce przeszły prawdziwą rewolucję stając się małymi komputerami.

Komputery są wszędzie.

Na pczątku swojej historii komputer był wynalazkiem skieorwanym przede wszystkim do badań naukowych oraz do uzytku wojskowego. Wielkie nieporęczne maszyny, które nie były przewidziane do użytku domowego. Lata osiemdziesiąte przyniosły olbrzymie zmiany. Powstały piewsz komputery osobiste, które wprowadziły ludzkość w erę kopmputeryzacji. Wydajność pierwszych komputerów nie był zbyt porywająca, a dostępne oporogramowanie niezbyt przystępne dla laików. Dopiero pojawienie się systemu operacyjnego opartego na intuicyjnych okienkach zmieniło sytuację na rynku. To za sprawą Steva Jobsa oraz Billa Gatesa komputery stały się przyjazne swoim użytkownikom. Pierwsze komputery osobiste były jeszcze dość drogie i na obecne czasy śmieszne jeśli chodzi o wydajność. Rewolucji nie można było zatrzymać. Wydajność komputerów szybko wzrastała, a ceny szybowały w dół. To sprawiło, że komputery trafiły pod strzechy.