Dla urody kobieta jest zdolna zrobić wiele. Czasem poświęca swoją wygodę, swoje zdrowie, byle by tylko zabłysnąć niczym gwiazda. Niektórzy złośliwi mężczyźni uważają, że prawdziwa kobieta nie chce wyglądać pięknie dla mężczyzn, ale po to, by zazdrościły jej inne kobiety, ale to tylko złośliwość. nie mniej do najważniejszych elementów o których wygląd kobieta pragnie zadbać to nogi, talia, pośladki oraz biust. Trzeba jak najlepiej wykorzystać to co się posiada, podkreślając to co piękne i ukrywając wszelkie pozorne niedoskonałości. Tu z pomocą przychodzą buty na wysokich obcasach.

Od wieków w służbie modzie.

Dla kobiet buty na wysokich obcasach mają wielkie znaczenie. To są buty, które są narzędziem do podkreślenia łydki, talii, pośladków. Wiele kobiet uważa, ze są synonimem kobiecości. Nie ważne, ze noga w szpilkach się męczy, że przez noszenie tych butów mogą powstawać haluxy. Najważniejsza jest prezentacja. Trzeba przyznać, że kobieta nosząca buty na wysokich obcasach przyciąga uwagę mężczyzn, ale również kobiet. Szpilki mają to coś. Jeśli spojrzymy na plakaty z modelkami, na wybiegi, to łatwo można zauważyć, że prawie wszystkie modelki mają na sobie właśnie buty na wysokim obcasie. Ale czy zawsze takie buty były związane z kobietami? Nie tak do końca. Buty na obcasach pojawiły się już w starożytności, gdzie noszone były przez ? mężczyzn. To właśnie panowie, którzy chcieli się bardziej podobać, a nie mieli odpowiedniego wzrostu nosili buty o podwyższonym obcasie. Buty przez wieki przechodziły pewne modyfikacje zgodnie z trendami mody. Jednak w dalszym ciągu to mężczyźni stroili się w buty na wysokim obcasie. Z czasem też zmienił się powód noszenia butów na obcasach przez panów ? buty takie lepiej się trzymały w strzemionach, co ułatwiało jazdę na koniu. Kobiety z czasem również korzystały z butów na obcasie. Pierwowzorem dzisiejszych szpilek były buty z obcasem w kształcie klepsydry. To były buty, które miały ułatwiać przemieszczanie się po zabłoconych ulicach miast, bez konieczności brudzenia swoich sukien. Żadna kobieta nie chciała wówczas prezentować swoich łydek, ud, ani tym bardziej pośladków. Ówczesna moda oraz dość surowa moralność sprawiała, że wszystko co mogło kusić mężczyzn musiało być zakryte. Prawdziwy rozkwit butów na wysokich obcasach w służbie kobiet rozpoczął się dopiero w połowie ubiegłego wieku. Jedną z propagatorek szpilek była nieodżałowana Marilyn Monroe, która jako jednak z pierwszych kobiet pozowała w wysokich seksownych szpilkach. Kto nie pamięta doskonałej sceny z filmu ?Pół żartem, pół serio? kiedy Marilyn wychodziła z pociągu na peron, a kamera pokazywała jej wspaniałe nogi na których prezentowały się buty na wysokich obcasach? To był prawdziwy przełom, gdyż do tej pory, kobieta w szpilkach mogła mieć problemy zamążpójściem.

Co tak naprawdę działa?

Można się zastanowić, co sprawia, że szpilki tak bardzo działają na facetów? Przecież tak naprawdę podwyższają kobietę o kilka centymetrów i to wszystko. Ale w chwili, kiedy kobieta ubierze te osławione buty, zmienia się ułożenie jej stopy, co pociąga za sobą spięcie pośladków oraz łydki. Założenie tego rodzaju butów powoduje wymuszenie zmiany sylwetki kobiet. Plecy muszą być wyprostowane, pierś wysunięta do przodu, a łopatki ściągnięte. To wszystko powoduje, że sylwetka staje się bardziej pociągająca. Czy to jeszcze za mało?