Powiedzenie mówi, że prawdziwego mężczyzny największymi wyzwaniami jest zbudowanie domu, spłodzenie syna oraz posadzenie drzewa. Może nie do końca w tej kolejności, ale to nie jest tu ważne. To wyzwania całego życia. Niekiedy trzeba również postawić sobie wyzwania na dziś, na jutro. Takie wyzwanie, które sprawi, że nasze życie stanie się bardziej kolorowe. Człowiek zawsze lubi podróżować, dzięki temu można było odkryć wiele krain, zasiedlić nowe ziemie. Może więc czas, by zabawić się w takiego odkrywcę i podjąć parę wyzwań podróżniczych? Może nie będą to odkrycia na miarę największych podróżników, czy też przygody jak z Indiany Jonesa, ale na pewno dadzą wiele wspaniałych doznań.

Wakacje w bieli.

Zaczynamy od wysokiego ?C?. A może zamiast na wakacje do Tunezji, czy nad polskie morze, wybrać się na Antarktydę? To miejsce, gdzie nie było na pewno żadnego z waszych znajomych. Droga na południowy kraniec ziemi wiedzie przez Argentynę, a potem morzem, przez osławiony już przylądek Horn można lądować na jednej z wielu wyspo położonych wokół Antarktydy. Polecane wyspy to Szetlandy, gdzie można spędzić wakacje pośród pingwinów i fok. Proszę sobie pomyśleć, jakie miny będą mieli nasi znajomi, kiedy pochwalimy się zdjęciami oraz pamiątkami z tych wakacji?

Wyjechać bez biura podróży.

Większość Polaków, decydując się na wyjazdy z biurami podróży, uważając iż nie mają głowy i możliwości do organizacji samodzielnego wyjazdu. Nie mają, albo im się po prostu nie chce. Łatwiej jest zrzucić całą organizację na kogoś innego. Nie trzeba podejmować ryzyka blamażu, kiedy coś się nie uda. Jak jednak przekonują ci, którzy podjęli takie wyzwanie, to podróżowanie samodzielne, bez oficjalnego organizatora, nie tylko jest ciekawsze, ale przede wszystkim może być tańsze. Po pierwsze to my decydujemy w jaki sposób będzie się podróżować. Jak twierdzą praktycy, trzeba tylko wcześniej sprawdzić wszystkie połączenia w docelowe miejsce, by znaleźć to najlepsze, a często odpowiednia wczesna rezerwacja pozwoli skutecznie obniżyć koszt podróży. Podobna sytuacja jest w przypadku rezerwacji hotelu. W sieci można znaleźć mnóstwo stron, które proponują pośrednictwo w wyszukiwaniu miejsca do spania. Wystarczy dobrze poszukać i znaleźć hotel, choćby w dalekim Bangladeszu nie będzie żadnym problemem. Wyjazd samemu ma wiele innych plusów. Decydując się na takie wakacje nie trzeba siedzieć w jednym miejscu. Można podróżować często wykorzystując miejscowe środki transportu, by zobaczyć to, czego w zorganizowanych wczasach i wycieczkach nigdy się nie zobaczy. To również możliwość poznania ciekawych ludzi, do których na pewno nie trafilibyśmy, gdyby nie wyjazd samodzielny. Jedynie co trzeba , to trochę chęci, trochę pieniędzy i mnóstwo dobrego humoru. Takimi wakacjami nie pochwalą się na pewno nasi znajomi.