Utrzymanie wagi jest koszmarem dla większości współczesnego społeczeństwa. Wysoko przetworzona żywność, zmniejszenie aktywności fizycznej, a także stres, sprawia iż można na ulicach spotkać osoby, których waga już dawno przekroczyła dopuszczalne granice. Co dziwne, żyjemy w czasach, w których bycie puszystym nie do końca jest postrzegane jako coś pozytywnego. Na wybiegach w dalszym ciągu królują przeraźliwie chude modelki, w sklepach większość ciekawych rzeczy przeznaczone jest dla osób szczupłych. To wpływa na świadomość ludzi, szczególnie kobiet, które szukają sposobów na szybkie i trwałe zrzucenie nadmiernych kilogramów.

Suplementy i cudowne lekarstwa.

Rynek suplementów diety, które mają wspomagać zrzucanie zbędnych kilogramów, jest jak oceniają specjaliści, warty setki miliardów dolarów. To prawdziwa kopalnia złota. Każdej sekundy na świecie ktoś kupuje tabletki, toniki, herbatki i inne środki, które według reklam producentów sprawią, że nadmiar tkanki tłuszczowej sam zniknie. Wiara w to jest przeraźliwie wielka. Prawda jednakże jest brutalna. Suplementy diety działają głównie na podświadomość. Bardziej motywują do pewnego działania, ale na pewno same nie spowodują, że waga spadnie. Przerażające jest to, ze niektórzy wierzą producentom i ich reklamom, że wystarczy same zażywanie suplementów diety i już będzie można się cieszyć za niedługo szczupłą sylwetką. Nie ma takiej możliwości. Nie istnieje cudowny lek na otyłość. Gdyby tak było, wszyscy ludzie cieszyliby się idealnymi sylwetkami. Suplementy diety, jak sama nazwa wskazuje są jedynie uzupełnieniem tego co się na co dzień je. Jeśli mają coś zdziałać pozytywnego w naszym życiu, to trzeba je stosować zazwyczaj z odpowiednio zbilansowaną dietą, a także ze zwiększeniem aktywności fizycznej. Nie ma co liczyć na cud, że przy zażywaniu tabletek, proszków itp. Będzie można jeść fast foody, zapijać colą i brzuch oraz cały tłuszcz po prostu zniknie.

Zagrożenie życia.

Posiadanie szczupłej, atrakcyjnej sylwetki, dla niektórych osób staje się ich obsesją. Zrobią wszystko by ich sylwetka przynajmniej przypominała te, które widzą na wybiegach. Ich działanie jest tak zdeterminowane, że sięgają po niebezpieczne dla życia i zdrowia środki. Ostatnio do popularnych należą jaja tasiemców oraz innych pasożytów. Nie wiadomo, czy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, czy to zagrożenie przyjmują jako cenę idealnej sylwetki. Przecież tasiemiec, który się rozwinie ze sprowadzonych najczęściej z Chin jajek zawartych w tabletkach może się zagnieździć nie w jelitach, ale w mózgu lub innych strategicznych dla organizmu organach. To może być przyczyną chorób, a nawet śmierci. Kolejną modną tabletką jest wyciąg z Moroznika Kaukaskiego. Tabletka ta zawiera glikozydy, które działają szkodliwie na serce i przez większość krajów są uznawane jako trucizna, jednak oprócz glikozydów wyciąg ten zawiera również substancje które wywołują biegunki lub wymioty. Zagrażające dla życia jest przedawkowanie.

Odchudzanie tak, ale z głową.

Trzeba stwierdzić, że otyła sylwetka, jak i dążenie za wszelką cenę do bycia chudym nie jest pożądane. Warto zadbać o swoją sylwetkę, jednak trzeba to robić z głową. Odpowiednio zbilansowana dieta oraz wzmożona aktywność fizyczna, to jest to, co może zagwarantować trwały efekt chudnięcia. Nie można liczyć na różne diety cud, na suplementy diety, czy na środki chemiczne. To może nie tylko wydrenować nasze kieszenie, ale stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Warto o tym pamiętać.