Bieganie jest w modzie. Ten trend trwa już od kilku lat. Można powiedzieć, że to dobry trend, gdyż pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. O tym, że jest to bardzo popularny sport, a przede wszystkim forma aktywnego spędzenia czasu, widać na naszych osiedlach, parkach. Widać to również na zawodach, których co raz więcej i w których bierze co raz większa grupa miłośników biegania. Mimo tego, iż wiele osób biega, jeszcze jest jeszcze wielu takich, którzy się zastanawiają nad bieganiem, szukają dobrych powodów do rozpoczęcia przygody z tym wspaniałym sportem.

Możesz więcej.

Na jednym z portali można było przeczytać, że powinna się biegać, bo bieganie podnosi samoocenę. Już fakt, że człowiek przestał tkwić na kanapie i gnuśnieć z pilotem w ręku jest doskonałym motywatorem. To doskonały pierwszy krok. Teraz czas na kolejny, czas by pokonywać swoje słabości. Każdy zrealizowany cel, to kolejny powód do dumy, co sprawi, że czujemy się psychicznie lepiej. Ponadto jeśli poprawimy swoją kondycję, pozbędziemy się paskudnej oponki, która przeszkadza się w zawiązywaniu butów to ponownie poczujemy się lepiej. To wszystko sprawia, że czujesz iż możesz cały czas więcej. To napędza do pokonywania kolejnych progów itd.

Można go uprawiać wszędzie i w każdych warunkach.

Bieganie jest sportem, który nie wymaga żadnych specjalnych miejsc. Można biegać wszędzie. Wystarczy tylko chęć i można biegać. Nie zależnie gdzie, na plaży, w parku, przy domu, w górach, praktycznie wszędzie gdzie się wymarzy. Jak pokazuje praktyka, bieganie można uprawiać w każdych warunkach. Nie zależnie od pogody, czy jest ciepło, czy pada deszcz lub śnieg, zawsze jest pora, by założyć buty na nogi i pokonać kolejne kilometry.

Biegać może każdy.

Tak naprawdę bieganie to sport dla bardzo egalitarny. Nie wazne jaki masz status społeczny, czy jesteś bogaty, czy biedny. Do biegania wystraczą jakiekolwiek buty, skarpety, koszulka oraz spodenki. Cała masa gadżetów które pojawiły się na rynku, są jedynie dodatkiem, który tak naprawdę nie jest niezbędny do niczego. Nie ważne ile masz lat, kazdy może rozpocząć przygodę z bieganiem. Niegdy nie jest za późno, by biegać. Zdarza się, że biegać rozpoczynają osoby grubo po siedemdziesiątce, a nie tak dawno można było podziwiać w TV naszego rodaka, który przekroczył już setkę, a w dalszym ciągu jest aktywnym biegaczem.

Bieganie zbliża ludzi.

Każdy kto obserwował mijajacych się biegaczy, mógł zauwazyć, jak się pzdrawiają. Biegacze tworzą wielką rodzinę, która się cały czas powiększa. W prawie każdym mieście jest grupa biegowa, która skupia miłośników biegania. Wielu biegaczy bierze udział w zawodach, gdzie poznaje nowych ludzi, z którymi dzielą ta samą pasję do aktywnego spędzania czasu. Bieganie łączy ze sobą ludzi, których wyniki są bardzo różne, podobnie jak stopień zaawansowania. Ale dla nich nie jest to ważne. Wspólna dzielona pasja do biegania przenosi się często w późniejszym czasie na grunt prywatny. Biegacze spotykają się na ogniskach, imprezach, na których rozmawia się nie koniecznie o bieganiu. O tym, że bieganie zbliża przekonali się ci, którzy podczas uprawiania tego sportu poznali swoje drugie połóweczki.