Każdy kto ćwiczy na silowni zadaje sobie pytanie, czy brać odżywki? Suplementy diety czy jak kto woli odżywki dla miłośników kulturystyki, to bardzo intratny interes. Jak podają źródla tylko niewielka grupa ćwiczących nie zażywa żadnych odżywek.Jednak mimo, iz jak wspomniałem, że odżywki zażywa wielu ćwicząćych, to zastanawia się, czy suplementacja jest konieczna, czy będzie miała wpływ na osiągane efekty?

Suplementy? Niekonieczne na początku.

Mimo, iż pośród uprawiających sporty siłowe, krąży wieśc, iż od zażywania odżywek zależna jest nie tylko uzyskiwana sylwetka, ale również postęp w osiąganych wynikach. Jak to w życiu bywa, prawda lezy gdzieś pośrodku. Początkujący na siłowni uważają, że aby uzyskać jakiekolwiek efekty, w miarę szybko, to powinni szukać pomocy w odżywkach. Jak jednak wskazują doświadczeni trenerzy suplementacja u rozpoczynajacych przygodę z siłownią adeptów, nie ma żadnego sensu. Przez okres innicjacji, to jest przez około pierwsze sześć miesięcy, zamiast pochłaniania różnego rodzaju odżywek i innych suplementów, powinni trenowac technikę, wspomagając ją odpowiednim zywieniem. Tylko połączenie tych dwóch rzeczy pozwoli na osiągnięcie odpowiedniego wyniku. Co ważne ? zażywanie suplementów może nie tylko zafałszować uzyskiwane efekty, ale nawet ukryć pewne zaniebania i błędy, przyczyniając się do późniejszego ich kopiowania.

Wspomóc swój organizm.

Inaczej sytuacja wygląda, kiedy ćwiczący przeszedł już pierwszy etap. Odpowiednia suplementacja może wspomóc organizm przy osiąganiu odpowiedniej formy sportowej. Ważne jest to słowo ?może?, gdyż nie ma takich odżywek, które były by na 100% konieczne do osiągnięcia wyników. O tym powinni pamiętać sportowcy nie tylko początkujący, ale i ci, którzy posiadają już spory staż. Mozna powiedzieć, że posród ćwiczących na siłowni krąży fałszywe przekonanie, że bez odżywki ani rusz. Wydają spore kwoty w sklepach z suplementami, z nadzieją, że to im da większą siłę poprawi ich muskulaturę. Kłam tej plotce mogą zadać ci, którzy ciężko pracują odpowiednio się odżywiając, a którzy nie biorą przyjmują żadnych odzywek mających wspomagac ich organizm. Oczywiście trzeba zrozumieć, że tu nie neguje się tu z zasady brania suplementów. Moga one dostarczyć cenne mikroelementy potrzebne dla organizmu i stanowić uzupełnienie dla diety. Często stosowanie odżywek pomaga odbudować organizm po treningu i przełamać stagnację po okresie przetrenowania. Nie można jednak twierdzić, że są one koniecznością.